Tipy na výlety v okolí

Už jste prošli celé město? Vyražte do nedalekého okolí

Státní zámek Hluboká

Objevte krásu pohádkového sídla Hluboká nad Vltavou. Novogotický zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem vás zve do překrásných reprezentativních pokojů a sálů, ve kterých můžete obdivovat mnoho předmětů z uměleckých sbírek, a dozvědět se něco více o dějinách rodu Schwarzenbergů.

ZOO Hluboká nad Vltavou

Kousek od pohádkového zámku Vás, i Vaše ratolesti potěší zoo s domáckou atmosférou

Státní hrad Rožmberk nad Vltavou

Hrad Rožmberk byl založen v první polovině 13. století příslušníkem mocného rodu Vítkovců Vokem z Prčice, který se poté začal psát podle svého sídla Vokem z Rožmberka.

Zřícenina Vítkův hrádek

Hrádek od svého založení Vítkem z Krumlova (1220 - 1272) ve 13. století plnil funkci pevnosti a správního střediska panství, které bylo součástí vznikajícího dominia příslušníků rodu Vítkovců, jež se rozkládalo po obou stranách současné hranice Čech a Rakouska. 

Zřícenina Dívčí Kámen

V současné době patří Dívčí Kámen svou délkou asi 210 m a šířkou 45 m k největším hradním zříceninám v Čechách. Zachovaly se zde části zdiva horního a dolního hradu a části hradebního opevnění. 

Holašovice - selské baroko UNESCO

Holašovice jsou z urbanistického pohledu zcela ojediněle autenticky zachovalým a mimořádně hodnotným celkem, dokumentujícím podobu středověkého kolonizačního vesnického sídla střední Evropy.

Klášter Vyšší Brod

Klášter založil Vok z Rožmberka roku 1259 a povolal sem cisterciáky z rakouského Wilheringu. Na přání zakladatele se Vyšší Brod stal rodovým klášterem, v němž bylo pohřbeno deset generací této rodiny. 

Klášterní areál se nachází ve vyvýšené poloze nad západním břehem Vltavy. Poslední rekonstrukce a přestavby proběhly v letech 1830 - 1862, dále za opata Leopolda Wackarže, který zásadně zrestauroval kostel v novogotickém duchu a přistavěl k němu štíhlou věž. Další stavební zásah se datuje do roku 1904. Značně odlehlá poloha ochránila klášter před nepřízní válek, proto zůstal klášterní areál v podstatě neporušen.

Klášter Zlatá Koruna

Bývalé opatství ve Zlaté Koruně patří k nejlépe dochovaným cisterciáckým klášterům na české půdě. Areál kláštera byl roku 1995 prohlášen národní kulturní památkou.

Lipno

Pokud máte pocit, že v Krumlově a jeho bezprostředním okolí jste již zhlédli a prožili téměř vše, co se dalo, pak na březích nedaleké Lipenské přehrady na Vás čekají další skvělé zážitky. V roli diváků zde můžete obdivovat jachtařské přebory či v divokých Čertových proudech pod přehradou odvážné posádky při závodech raftů. Vy sami však můžete prožít na březích „jihočeského moře“ příjemný den plný aktivity: Ať už se jedna o „pouhé“ koupání, vyjížďky na loďkách, windsurfing, jachting, rybaření, či třeba cyklistiku a in-line bruslení.

Výlety v Krumlově a okolí na lodi, kole, pěšky atd

Hluboké lesy, modré hladiny rybníků a řek, kouzelné zámky či hrady, architektonické památky, nespočet kilometrů turistických a cyklistických tras. To a spousta dalšího na vás čeká v okolí Českého Krumlova. V našem regionu se nikdy nudit nebudete.

Safari resort Hluboká u Borovan 

Poznejete život více než 250 zvířat 23 druhů v jejich přirozeném prostředí unikátního 90 hektarového přírodního areálu.

Aquapark Frymburk 

Celoročně vyhřívané vnitřní a venkovní bazény a saunový svět na ploše více než 1 500 m2.  Venkovní saunový svět. Svět pod hladinou. Bohaté programy pro páry.

Zámek Červená Lhota

Ve zdech zámku Červená Lhota plyne život již 600 let.  Zámek během této doby několikrát výrazně změnil svoji tvář. Poprvé to bylo krátce po roce 1530, kdy zdejší středověkou tvrz, doloženou písemně v roce 1465, koupil rytíř Jan Kába z Rybňan a začal ji renesančně upravovat. Snad největší a nejkrásnější změnu zaznamenala Lhota v době po roce 1641..........

Zámek Třeboň 

Renesanční sídlo posledního Rožmberka Petra Voka, vánoční rezidence Schwarzenbergů v letech 1895 - 1922.

Kleť 

Zalesněný vrchol Kleť (1084 m) je nejvyšším bodem Blanského lesa.
Na vrcholu se nachází hvězdárna, televizní vysílač (170 m), horská chata a kamenná Josefova rozhledna, kterou nechal postavit Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku v roce 1825.

Prachatice 

Město, které ve středověku vyrostlo na Zlaté solné stezce, po staletí představovalo důležitou obchodní křižovatku. Měšťané zbohatli a svůj majetek okázale předváděli světu; díky tomu dodnes můžete obdivovat nádherné goticko-renesanční centrum s řadou bohatě zdobených domů, obkroužené pásem hradeb.

Šumava

Voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, bezedné slatě, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců – tak se vám představí Šumava coby národní park.

Kuklov

Romantická zřícenina nedostavěného kláštera

Římov

Římov je jednou z mnoha obcí, rozesetých podél řeky Malše. Známější je ale jako významné jihočeské poutní místo a také díky železničnímu muzeu. To připomíná vůbec první koněspřežnou železnicí na evropském kontinentu, která spojovala České Budějovice s Lincem.

Zámek Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě v Jihočeském kraji. Nachází se na soutoku Nežárky a Hamerského potoka. Se svou rozlohou tří a půl hektaru je po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově třetím největším zámeckým komplexem České republiky.

 

 

 

PENZION TOP

Středová 486, Český Krumlov
+420 777 255 466
+420 724 704 394
penziontop@gmail.com

© 2024 PENZION TOP | realizace webprofirmy.cz

Rezervovat termín pobytu

Najdete nás