Český Krumlov

aktuální tipy pro volný čas v Českém Krumlově

Zámek Český Krumlov

Dominanta města i architektonický skvost, jemuž co do velikosti u nás konkuruje pouze Pražský hrad – to je Státní hrad a zámek v Českém Krumlově. Při jeho objevování si rozhodně nenechejte ujít možnost prohlédnout si impozantní zlatý kočár z počátku 17. století či jedinečnou výzdobu Maškarního sálu. Určitě byste měli také nahlédnout do unikátního barokního divadla, nejstaršího z pouhých čtyř divadel z 18. století na světě, které si do dnešních dnů zachovaly původní scénu i vybavení. Ocitnout se v zámeckém areálu a nevystoupat na Zámeckou věž? To nemůžete dopustit. Za opojnými výhledy z výšky 86 metrů nad hladinou Vltavy stačí vystoupat 162 schodů. A při odchodu ze zámeckého areálu nezapomeňte pozdravit Marii Terezii, Viléma a Polyxenu, alias medvědí odazenstvo zámeckého příkopu.

Kostel svatého Víta

Objevte druhou nejpůsobivější architektonickou dominantu města – římskokatolický kostel sv. Víta, který byl vybudován na ostrohu nad řekou Vltavou stejně jako českokrumlovský zámek. Jeho osmiboká novogotická věž se stala jednou z dominant města.

Kláštery Český Krumlov

Unikátní areál klášterů a zahrad v centru Českého Krumlova nabízí nejen stálé expozice, ale také bohatý doprovodný program pro celou rodinu - výstavy, koncerty, řemeslné dílny, komentované prohlídky a další zážitkové programy.

Synagoga Český Krumlov

Navštivte pozoruhodnou budovu českokrumlovské synagogy postavené místní Židovskou obcí v novorománském slohu v roce 1909.

Egon Schiele Art centrum

Často navštěvované Egon Schiele Art Centrum nabízí nejen výstavu dokumentující život a dílo Egona Schieleho, ale i nejrůznější střídající se výstavy současného a klasického umění 20. století. Pro mladé umělce je zde k dispozici velké umělecké studio.

Museum fotoateliér Seidel

Český Krumlov ukrývá kromě renesančních či barokních památek i poklad z doby poměrně nedávné – Museum Fotoateliér Seidel. Nechte se okouzlit místem, které vypráví příběh o počátcích fotografie a pohnutých osudech průkopníků tohoto řemesla a nechává nahlédnout do života česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a první poloviny 20. století.

Kostel svatého Jošta

Historie kostela stojícího při hlavní krumlovské tepně Latránu sahá do 14. století. Roku 1787 byl kostel zrušen a uzavřen. V objektu, využíváném nyní pro bydlení a obchody, je nabízena možnost návštěvy věže a prohlídky krovů.

Regionální muzeum

Regionální muzeum situované v rozlehlé barokní budově bývalého jezuitského semináře spravuje více než 22 tis. evidovaných položek sbírkového fondu, dalších 34 tis. předmětů a více než 5 tis. knih.

Poutní areál na Křížové hoře

Barokní poutní areál na Křížové hoře nad Českým Krumlovem je památným duchovním, historickým a kulturním místem se silnou energií, romantickým okolím a krásnými výhledy na město i Šumavu. Celoročně nabízí řadu kulturních a společenských akcí i turistických vycházek.

Wax muzeum

V Muzeu voskových figurín mohou návštěvníci nahlédnout do historie, nasát atmosféru alchymistické dílny, nahlédnout do staré krčmy nebo se setkat s českými panovníky, mezi nimiž je například Karel IV., František Josef nebo Rudolf II. V síni slávy jsou pak k vidění známé osobnosti z kulturního a politického života.

Muzeum útrpného práva

Mystická atmosféra návštěvníky pohltí v autentickém prostředí Muzea útrpného práva, které se nachází ve sklepních prostorách pod českokrumlovskou radnicí. Muzeum nabízí jedinečnou expozici útrpného práva a mučicích nástrojů, kterou doplňují voskové figuríny a dále pak zvukové a speciální audiovizuální efekty.

Muzeum vltavínů

Jihočeské vltavíny jsou světovou raritou - jediné drahokamy vzniklé dopadem meteoritu na Zemi. Moderní interaktivní muzeum pro celou rodinu, prvotřídní exponáty, spousta zajímavostí z astronomie i geologie.

Muzeum loutek - Pohádkový dům

Rodinná sbírka historických i novodobých loutek a marionet z dílen jihočeských, českých i zahraničních mistrů řezbářů a loutkářů. Výstava představuje přes 400 loutek aranžovaných z většiny do tematických celků.

Zahradní ateliér Egona Schieleho

Objevte kouzlo zahradního domku na terasách v jižním meandru řeky Vltavy, ve kterém v roce 1911 žil a tvořil světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918).

Muzeum historických motocyklů

V muzeu v prostorách starobylého Krumlovského mlýna je k vidění více než 20 motocyklů různých českých i zahraničních značek.

Ptačí hrádek

Nedostavěný památník na oslavu vítězství spojeneckých armád Ruska, Rakouska a Pruska nad Napoleonem Bonaparte v bitvě u Lipska roku 1813 se nachází nedaleko zámecké zahrady. Je v soukromém vlastnictví a k vidění je pouze jeho exteriér.

3D muzeum

V 3D muzeum se stanete součástí vystavených obrazů. Všechny vystavené obrazy jsou vytvořeny pomocí 3D efektu, který vás v mžiku přenese na místa, či do situací, které nikde jinde nenajdete. Vyfoťte se například na útěku před dravým žralokem nebo s andělskými křídly. Na vše si můžete sáhnout, užijete si zde spoustu zábavy. Vzpomínkou vám budou vlastní vtipné fotografie.

Statek Kvítkův Dvůr

Kvítkův Dvůr se nachází západně od krumlovského zámku na východním svahu kopce Liščí díra poblíž staré poutní cesty do Kájova. Vznikl zřejmě jako sídlo leníka krumlovských pánů někdy ve 13.-14. století. Roku 1423 při husitském obléhání města měl být vypálen. Současná podoba areálu Kvítkova Dvora pochází z velké barokní přestavby provedené po roce 1750 a z následné menší přestavby z posledního desetiletí devatenáctého století.

Grafitový důl Český Krumlov

Zajímá vás jak se těží grafit? Chcete poznat hornickou práci? Navštívíte-li Český Krumlov, můžete využít možnost, kterou vám nabízí Grafitový důl a prohlédnout si atraktivní podzemí.

Lodě, kola, ferraty, koloběžky.....

Rádi pro Vás zařídíme vše z výše popsaného....za výhodnější cenu pro naše hosty, zeptejte se nás!

Český Krumlov Card 

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města užít ve svém tempu? Právě to nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál.

Co dělat v Krumlově, když počasí nepřeje

Těšili jste se, že si budete na dovolené v Krumlově užívat atmosféry při romantických procházkách? A spiklo se proti vám počasí? Nemusíte se bát. I když vás při pobytu v Krumlově zrovna místo toužebného sluníčka přivítají provazy deště, pořád tu budete mít co dělat. Zde několik tipů.

Procházky a prohlídky města

Vydejte se prozkoumávat zákoutí a příběhy Českého Krumlova. Vykročte s mapou, naším návodem nebo jen tak. Pokud chcete Krumlov poznat očima místních, využijte zkušené a zapálené průvodce.

V Krumlově a okolí se děti nudit nebudou

Bavte se v Českém Krumlově i jeho pestrém okolí s celou rodinou a prožijte tu pohodové dny. Na této stránce najdete tipy na aktivity, památky, kulturní a jiné akce, které budou vaše děti určitě bavit. A vás jakbysmet!

Netradiční zážitky

Český Krumlov není jen zámek a další památky, odvézt si můžete i netradiční zážitky. Od focení v dobovém ateliéru, přes prohlídku grafitového dolu, plavbu na voru, ferratu až po degustaci piva nebo karamelu.  se v Českém Krumlově i jeho pestrém okolí

  

 

 
PENZION TOP

Středová 486, Český Krumlov
+420 777 255 466
+420 724 704 394
penziontop@gmail.com

© 2024 PENZION TOP | realizace webprofirmy.cz

Rezervovat termín pobytu

Najdete nás